7 COOL TRIKOV

AKO SA NAUČIŤ ANGLICKY 4-krát rýchlejšie

Cítiš sa trápne, nervózne alebo hanblivo, keď rozprávaš anglicky? Štve ťa, že angličtinu si študoval roky, no stále nevieš poriadne rozprávať? Cítiš sa z toho frustrovaný?
Stiahni si ZDARMA E-BOOK: 7 COOL TRIKOV AKO SA NAUČIŤ ANGLICKY 4-krát rýchlejšie, a uvidíš, že hneď to bude oveľa ľahšie :-)

TOTO sú 3 veci, ktoré MUSÍŠ ZMENIŤ, aby si začal rozprávať ANGLICKY

Chceš vedieť kecať ANGLICKY?

Že áno? Tak poďme sa spolu pozrieť nato, aké 3 zázračné veci musíš zmeniť, aby si spíkoval ako ďábel.

Povieme si vlastne o tom, čo ti bráni v tom, že ešte stále nerozprávaš anglicky tak, ako by si si želal.

 

Čo vlastne robíš ZLE, že s tou angličtinou prešľapuješ na mieste?

  1. Vyčisti si hlavu a plne sa sústreď na ANGLINU. Aby sa nestalo to, čo mnohokrát pozorujem u svojich študentov. Že fyzicky sú na hodine, no mentálne už dakde na dovolenke alebo v bare.

Anglina ako aj ostatné cudzie jazyky si vyžadujú plnú sústredenosť! A samozrejme uvoľnenie. Takže buď sústredený a zároveň uvoľnený. V tomto stave najviac vecí nasaješ.

  1. Nasimuluj anglicky hovoriace prostredie všade kde funguješ. Urob to tak, ako keby si žil v Anglicku, Amerike, či Austrálii. Nech ťa ANGLINA atakuje zo všetkých strán.

 

Pýtaš sa ako to máš spraviť?  Viac o tom píšem na blogu: https://www.elsis.sk/aj-vy-robite-tychto-7-hlupych-chyb-pri-uceni-sa-anglictiny/

 

  1. Na záver to často omieľané. Uč sa anglinu vo frázach, nie iba samotné slovíčka. Všímaj si väzby v kontexte, v situácii ako sa daná fráza používa. Každé nové slovíčko si pozri vo vetách. Najlepšie ti poslúži Oxford výkladový slovník

oxford-english

Takže toto boli v skratke 3 veci, ktoré musíš bezpodmienečne zmeniť, aby si spíkoval anglicky.

Ak chceš s anglinou pohnúť aj počas nasledujúcich mesiacov, pozri si ponuku jazykových kurzov na www.elsis.sk v hlavnom menu v záložke jazykové kurzy.  U nás sa naučíš rozprávať anglicky 4-krát rýchlejšie.

 

Ak sa ti článok páčil, daj LIKE a zdieľaj medzi svojich kámošov.

Pohodový deň ti želám, Marek.