7 COOL TRIKOV

AKO SA NAUČIŤ ANGLICKY 4-krát rýchlejšie

Cítiš sa trápne, nervózne alebo hanblivo, keď rozprávaš anglicky? Štve ťa, že angličtinu si študoval roky, no stále nevieš poriadne rozprávať? Cítiš sa z toho frustrovaný?
Stiahni si ZDARMA E-BOOK: 7 COOL TRIKOV AKO SA NAUČIŤ ANGLICKY 4-krát rýchlejšie, a uvidíš, že hneď to bude oveľa ľahšie :-)

Zopár silných tajomstiev vzácneho dňa – Štedrého večera

Ako Vám chutila štedrá večera (CHRISTMAS EVE)? Aké dobroty zaplnili Váš vianočný stôl?

Prevažná väčšina z nás (PREVAILING MAJORITY OF US) bola či je stále prejedená (OVEREATEN). Začali sme spoločnou modlitbou (PRAYER) alebo čítaním z Biblie (BIBLE).

 

 Ako prvé prišli na rad oplátky s medom a cesnakom (WAFERS WITH HONEY AND GARLIC). Potom nasleduje fazuľová polievka (BEAN SOUP), po nej u niekoho hríbová polievka (MUSHROOM SOUP) či nášmu kraju typická kapustnica (SAUERKRAUT, SOUR CABBAGE SOUP). To všetko so sladkým koláčom (SWEET BREAD).

novy-rok

Ako hlavný chod (MAIN COURSE)  je to zväčša ryba (FISH). Buď vyprážaná ryba (FRIED FISH), alebo kapor (CARP),  losos či pstruh na masle (SALMON OR TROUT on BUTTER). Samozrejme so zemiakovým šalátom s majonézou (POTATO SALAD WITH MAYO). U niekoho sú typické aj pirohy či bobaľky s makom (BOBALKA WITH POPPY).

To všetko je naservírované na krásne ozdobenom stole (NICE DECORATED CHRISTMAS TABLE) na vianočnom obruse (CHRISTMAS TABLECLOTH) spolu s príborom (CUTLERY), resp. osobitne s lyžicou (SPOON), vidličkou (FORK) a nožom (KNIFE). 

Ako prípitok (TOAST) si zvykneme dať šampanské (CHAMPAGNE), biele víno (WHITE WINE), džús (JUICE), minerálku (MINERAL WATER) či medovinu (MEAD) alebo alkohol (ALCOHOL, SPIRIT). 

 

Po štedrej večeri príde na rad populárne rozbaľovanie darčekov pod Vianočným stromčekom (UNPACKING GIFTS UNDER CHRISTMAS TREE). Vianočný stromček žiari rôznymi

stromcek

farbami, reťazami (CHAINS), svetielkami (LIGHTS), vianočnými guľami (BOWLS), salónkami (CHOCOLATE SWEETS).

 

Aké zvyky máte u Vás doma? Prekvapil Vás nejaký nečakaný darček od Ježiška?

Pochváľte sa dole v komentároch. Ak sa Vám článok páči, dajte LIKE a zdieľajte som svojimi kámošmi.

MERRY CHRISTMAS TO ALL OF YOU  🙂 

 

P.S :  Ak ťa tento článok zaujal, tak sa ti určite budú páčiť aj online kurzy angličtiny, vďaka  ktorým budeš spíkovať anglicky z pohodlia domova. Viac info tu.