7 COOL TRIKOV

AKO SA NAUČIŤ ANGLICKY 4-krát rýchlejšie

Cítiš sa trápne, nervózne alebo hanblivo, keď rozprávaš anglicky? Štve ťa, že angličtinu si študoval roky, no stále nevieš poriadne rozprávať? Cítiš sa z toho frustrovaný?
Stiahni si ZDARMA E-BOOK: 7 COOL TRIKOV AKO SA NAUČIŤ ANGLICKY 4-krát rýchlejšie, a uvidíš, že hneď to bude oveľa ľahšie :-)

Zopár skvelých tipov ako sa učiť nové anglické slovíčka

1. Učte sa slovíčka v kontexte. Oveľa ľahšie si zapamätáte slovíčko, keď sa pokúsite zapamätať si ukážkovú vetu, v ktorej bolo slovo použité.

2. Založte si nejaký zošit s novou slovnou zásobou, používajte tieto slová vo vetách a snažte sa ich pri komunikácii použiť aspoň tri razy. Ak nerozumiete slovu vo vete, pokúste sa pozrieť na slová, ktoré sú v blízkosti, pretože Vám môžu poskytnúť predstavu, čo dané slovo znamená. Pokúste sa odhadnúť význam slova z kontextu.

3. Neponáhľajte sa s naštudovaním jednotlivých lekcií. Zamerajte sa na lekciu, ktorú práve preberáte.

4. Ak sa učíte nové slovo, pozrite si aj všetky jeho formy, napríklad: Happy (prídavné meno), happiness (podstatné meno),happily (príslovka). Všímajte si predpony: (dis- , un- , re- in- , im- ) a prípony (-ly, -ment, -ful). Pomôžu Vám pri odhade významu slov a pri rozširovaní Vašej slovnej zásoby.

5. Angličtina, na rozdiel od japončiny alebo francúzštiny, využíva slovný prízvuk. V slove si všímajte, koľko má slabík a kde je prízvuk v danom slove. Prízvuk v slove je len jeden a vždy na samohláske. Dvojslabičné slovesá majú prízvuk na druhej slabike ( beGIN). Dvojslabičné podstatné mená (TEAcher) a prídavné mená ( HAPpy) majú prízvuk na prvej slabike.

 

Ak Vás daný článok zaujal  a máte nejaké otázky, kľudne ma kontaktujte cez kontaktný formulár kliknutím na odkaz kontaktný formulár  prípadne telefonicky na 0908 822 523 a rád Vám pomôžem.