7 COOL TRIKOV

AKO SA NAUČIŤ ANGLICKY 4-krát rýchlejšie

Cítiš sa trápne, nervózne alebo hanblivo, keď rozprávaš anglicky? Štve ťa, že angličtinu si študoval roky, no stále nevieš poriadne rozprávať? Cítiš sa z toho frustrovaný?
Stiahni si ZDARMA E-BOOK: 7 COOL TRIKOV AKO SA NAUČIŤ ANGLICKY 4-krát rýchlejšie, a uvidíš, že hneď to bude oveľa ľahšie :-)

3.časť: Božský New York. Podmaní si ťa

V tomto rozprávaní o angličtine nadviažem na môj minulý osobný príbeh. Ak si ho náhodou nestihol prečítať, tu je 2.story.

Naše leto v Amerike nebolo iba o práci, ale troška aj o cestovaní. Koncom augusta sme sa vybrali na výlet do New Yorku. 

Let zo subtrópov v Myrtle Beach na newyorské letisko bol pohodový bez akýchkoľvek zádrheľov. V podstate sme uvažovali aj o ceste autobusom – no odradila nás tá vzdialenosť na 17 hodín cesty.

Ruch veľkomesta NYC (New York City) s 8 miliónmi obyvateľov ho radí na 1.miesto v poradí amerických miest. Hneď po pristátí v NYC nás ošľahla taká zvláštna vôňa v ovzduší. Pripomínalo mi to vôňu pri pečení šišiek v kuchyni.

Bol to americký smog. Nečudo, áut je tam požehnane. A všetko také rýchle, veľké, mohutné… Veľkí urastení ľudia, obrovské budovy, vysoké mrakodrapy… Všetko vo veľkom…

Nie nadarmo sa o NYC hovorí, že: It´s a city that never sleeps. (Veľkomesto, ktoré nikdy nespí).

Len tak mimochodom, vieš si vôbec predstaviť, že sú dve hodiny v noci a ulice v New Yorku sú stále plné? Žlté taxíky fičia jedna radosť, po budovách tancujú rôzne svetelné show – obrovské bilbordy, ktoré si nemožno nevšimnúť.

Zavolal som slovenskému farárovi

Áno, čítaš dobre. Ešte pred vycestovaním do NYC bolo treba vybaviť ubytko na tých 6 dní, čo sme tam boli. Dostal som kontakt na istého slovenského farára na Manhattane, že je tam slovenská fara,  či by nás vedeli prichýliť…

Zopár  dní neskôr sme už boli tam, spiaci na žinenkách z telocvične…  No vôbec nám to nevadilo, po celodenných výletoch po meste nám to bolo srdečne jedno… Hlavné, že bolo kde hlavu skloniť.

V samom srdci Manhattanu – my 4 Slováci na slovenskej fare…. Kto nebol, neuverí….no je to tak 🙂

NYC je také celkom vhodné veľkomesto na rozbíjačku….

Fyzickú aj finančnú. Len si to predstav… Samotný Central Park sme prechádzali celé 2 dni… taký je obrovský, no zároveň krásny.

Podarilo sa nám navštíviť aj US Open – tenisový grandslam v New Yorku, ktorý tam štartoval posledný augustový deň. Ceny vstupeniek nás patrične odradili, tak sme aspoň nasali atmosféru štadiónov a vychutnali si exhibičné zápasy v nedeľu poobede zadara… 

Hneď vedľa na nás žmurkla česko-slovenská reštaurácia. Jasné, že sme neodolali. Knedlo – vepro – zelí – po 4 mesiacoch od domova chutilo úžasne 🙂

V rámci mesta sa pochopiteľne presúvame metrom, sem tam taxíkom a mapa v ruke je našim pomocníkom. Bez nej ani na krok… Ešte že aj po anglicky dačo vieme, ináč je z toho : Stratený v New Yorku. 

Nesmieme samozrejme vynechať výlet loďou k Statue of Liberty – Soche Slobody…

A neísť na Empire State Building – to je ako byť v Paríži a zabudnúť na Eiffelovku 🙂

Pohyb v tak prepchatom  veľkomeste ako je New York ti ukáže, aký je ten svet veľký a zároveň aj veľmi malý…  Slovákov sme tam postretali neúrekom.

Bez angličtiny sa človek nepohne

Ale to ti tu nemusím hovoriť… to je ti dozaista jasné 🙂

Amerika je obrovská krajina, ešte nemám schodených 99% jej rozlohy… Snáď to čoskoro dobehnem.. A bez angličtiny ani na krok… nevypláca sa to, lebo ináč človek príde i o „zlaté gate“…

Skrátka len toľko… Daj do tej angličtiny všetko čo len vieš – tvoj čas, úsilie, talent…. Proste všetko.

A uvidíš čo sa začne diať…. Samé pozitívne veci…

A tvoj obzor sa zrazu zväčší o dosť… Fakt o DOSŤ.

A tak prestaneš riešiť banality, ktoré častokrát my Slováci riešime… 

Podnikni trip do Ameriky a garantujem ti, že raz budeš mať čo rozprávať svojim vnúčatám…

Neodkladaj to do nekonečna… Čas letí šialene rýchlo. Konaj ihneď !

 

P.S: Len tak naokraj,  otvoril som online kurzy angličtiny tu.

Sú pre tých, ktorí chcú spíkovať anglicky s ľahkosťou a v pohode  z pohodlia domova 🙂

Pre všetkých, čo sa im v tej zime nechce von a chcú radšej ostať doma.

Viac info nájdeš tu.

 

 Pekné dni. Marek.