7 COOL TRIKOV

AKO SA NAUČIŤ ANGLICKY 4-krát rýchlejšie

Cítiš sa trápne, nervózne alebo hanblivo, keď rozprávaš anglicky? Štve ťa, že angličtinu si študoval roky, no stále nevieš poriadne rozprávať? Cítiš sa z toho frustrovaný?
Stiahni si ZDARMA E-BOOK: 7 COOL TRIKOV AKO SA NAUČIŤ ANGLICKY 4-krát rýchlejšie, a uvidíš, že hneď to bude oveľa ľahšie :-)

2.časť: TOTO sa mi stalo (môj osobný príbeh)

…POKRAČOVANIE… z minula

V tomto rozprávaní o angličtine nadviažem na môj minulý osobný príbeh. Ak si ho náhodou nestihol prečítať, tu je.

Mohli sme teda začať žiť svoj americký sen… Prácu sme mali vybavenú dopredu ešte z domu, hlavu bolo kde skloniť, tak už sme si len poriadili bicykle, keďže do roboty sme to mali dobrých 7 kilometrov….

V robote sme dostali „Schedule“ – tzv. rozpis služieb. Majiteľ mal 3 reštiky v meste, tak nás porozhadzoval a išlo sa nato.

Pamätám si, že prvú robotu som mal v pizzérii. Prišiel som zadným vchodom, zamkol som si bicykel o zábradlie tak, aby som ho tam aj po práci našiel… Uff,  prvý úspech, po práci bol bicykel tam, nemusel som šľapať peši domov celých 7 kilometrov.

Som v pizzérii, na starosti si ma vzala akási sympatická slečna Elena a išla ma zaúčať čo a ako.

Tu prišla ďalšia lekcia zo slovnej zásoby…

 Komunikácia s ňou bola OK, keďže to bola Ruska, ale názvy tých potravín, všetko čo v pizzérii nájdete…. no paráda…. škoda, že som si nevzal zápisník… toľko tam toho bolo. 

Mal som 6 hodinovú šichtu, taký prvý úvodný tréning. To som vtedy ešte netušil, že v tej pizzérii budem napokon ťahať 12-tky dennodenne.

Na ďalší deň som dostal šancu si to okuknúť v typickom americkom fastfoode. Spálený olej som cítil ešte len som sa približoval k lokálu…. taký menší stánok na ulici, kde si Amíci kupujú samé zdravé veci ako hranolky, hamburgery a tak….

Nevediac, čo ma tam čaká, vzal som si na seba asi to najlepšie tričko, aké som mal…

Už po 2 hodinách práce vo fastfoode bolo jasné, že to tričko už také krásne nikdy nebude. Jeden olejový fľak naľavo, ďalší na šortkách a popálenina na palci…Niet divu, všade sa to „blišťalo čistotou“,  a to podotýkam, majiteľ bol v čistote pedant, vycvičil nás poriadne. 

Proste začala sa „americká komédia“

Počas služby sme tam boli myslím traja. Keďže to bol stánok na ulici a mesto Myrtle Beach je známe svojím nočným životom, tak sme častokrát ťahali aj do tretej rána.

To je, čo?  Obsluhovať hladných Amíkov po polnoci, že si chcú dať plnú tubu Chicken wings with hot sauce – kuracie krídelká so štipľavou omáčkou, a k tomu liter Coly  a tú najväčšiu tubu „zdravých“ hranoliek. 

Takže ďalší kultúrny šok…. A tá ich angličtina…. Priznám sa ti, plával som na tenkom ľade, dokým som pochopil ako to oni vlastne rozprávajú…. trvalo mi to dobré 3 týždne, a to som nebol v angličtine žiaden začiatočník…

Nuž škola života… obrovská lekcia, ktorú neutŕžite len tak hocikde, to treba ísť von, tam to má grády…

Ďalšie príhody z môjho leta snov v Amerike už čoskoro…

P.S 1:  Ak ťa tento článok zaujal a chcel by si aj ty vycestovať von, no tvoja angličtina nie je zrovna ideálna, tak je tu možnosť.

Otvoril som online kurzy angličtiny, viac info nájdeš tu.

P.S 2: Ak nechceš  zostať vyšokovaný z tej angličtiny tam vonku, tak vážne porozmýšľaj nad tým, že so svojou angličtinou budeš musieť niečo spraviť. Prečítaj si viac tu.