7 COOL TRIKOV

AKO SA NAUČIŤ ANGLICKY 4-krát rýchlejšie

Cítiš sa trápne, nervózne alebo hanblivo, keď rozprávaš anglicky? Štve ťa, že angličtinu si študoval roky, no stále nevieš poriadne rozprávať? Cítiš sa z toho frustrovaný?
Stiahni si ZDARMA E-BOOK: 7 COOL TRIKOV AKO SA NAUČIŤ ANGLICKY 4-krát rýchlejšie, a uvidíš, že hneď to bude oveľa ľahšie :-)

TOTO sa mi stalo (môj osobný príbeh)

V tejto story ti chcem priblížiť moju zaujímavú skúsenosť s angličtinou po príchode do Ameriky.

Bol horúci jún. Po prílete do Južnej Karolíny v USA ešte omnoho teplejší a vlhkejší ako u nás.  Bol to jún plný šokov. Prvým z nich bola iná klíma (Američania tomu hovoria : It´s humid, moisture).

Ďalší šok po prílete do prímorského letoviska Myrtle Beach nás čakal po príchode do reštaurácie. Zjavne hovorím „nás“ –  keďže počet dobrodruhov, ktorí sa rozhodli vydať na skusy do vzdialenej vysnívanej Ameriky bol 4.

Áno, boli sme štyria vysokoškoláci čo si išli splniť svoj americký sen.

Vzali sme si taxík z letiska smerom do reštaurácie za majiteľom, aby sme sa zvítali, zložili si kufre a išli nájsť ubytovanie.

Sadli sme si za taký okrúhly vyvýšený stôl v reštaurácii, ktorá bola ešte okolo 11.hod dopoludnia poloprázdna. Všetci v takom očakávaní a zároveň šoknutí a unavení po dlhom 12 hodinovom lete a časovom posune. Zrazu k nám zozadu priskočil nízky pán a zvolal:  „Hi, how you doin´guys?“ 

Hneď prvá trefa: Čo to vlastne povedal? „How you doin´ guys?  (Znamená to How are you? – Ako sa máte?)

Všetci traja z našej partie sa otočili na mňa – „profíka“ v angličtine – veď to som už mal za sebou asi 15 rokov štúdia angličtiny. A ja nič, ani ťuk. Nerozumel som mu, tak sme to nejak uhrali, že typicky „GOOD,   it´s very hot here, you have a very nice place here.“  ( je tu veľmi horúco a máte to tu pekné).

Na nič viac sme sa nezmohli. A čakáme čo bude ďalej.  Rozhovor s ním akosi plynul, častokrát niečo povedal, aj si sám odpovedal… Skrátka trápny monológ a šok:  neboli sme v danom momente pripravení na to, že na nás tak spustí – rýchlou nezrozumiteľnou angličtinou, v mnohých prípadoch sme boli na pochybách, či je to angličtina, s ktorou na nás vyšiel.

Rozumeli sme mu tak každú piatu vetu

„No nič, vravíme si, začína to byť zaujímavé, dajme si ešte dáku bagetu, číslo na šéfa máme, tak si poďme hľadať ubytovanie.

Vyšli sme von do subtrópov. 35 stupňov, krása… hotový luxus…. A ešte aby toho nebolo málo, hneď sme zaváhali, či pôjdeme smerom doprava či doľava nájsť si ubytko, nech máme kde hlavu skloniť.

Ok, dajme naľavo, veď dakde nás to dovedie…

Všade naokolo kopa áut, betónová džungľa, zopár fastfoodov, nejaké motely či hotely. Ok, ideme to kosiť zaradom a dačo sa len udeje.

A už to začalo. Ďalšie prvé kontakty s angličtinou. S ľuďmi na ulici,  na hoteli… Najčastejšia fráza, ktorú sme vtedy používali stále bola: „Can you speak slowly, please?“ (Môžete hovoriť pomalšie, prosím? )

Áno, rýchlosť s akou na nás vyšli bola ohromná… Tu mi hneď prebleslo hlavou: Ok, akési je to tu rýchle, kde sa tak všetci ponáhľajú?

Jasné, nie sme na to zvyknutí, ako sa ukázalo, bolo treba zrýchliť uvažovanie a najlepšie by bolo rovno zrýchliť naše myslenie v angličtine.

Únava na nás doliehala viac a viac. Aj z toho tepla, aj z tej angličtiny, aj z toho, že po 3 hodinách sme stále nič nenašli, keďže všetko bolo obsadené, alebo blbý počet postelí, alebo cenovo drahé.

Dali sme si 10 minút pauzu. Našli sme 1 strom, pod ktorý sme sa schovali do tieňa a prišiel čas na tímovú poradu. Záverom bolo, že už nebudeme špekulovať, a ideme si čo najskôr niečo nájsť.

Jediné, čo nás vtedy už najviac zaujímalo, bola sprcha a dať si šlofíka…

Boli sme totiž už neskutočne unavení.  Po polhodine sme už mali ubytko. Hurá, nebudú z nás bezdomovci.

Mohli sme začať žiť svoj americký sen… Prácu sme mali vybavenú dopredu ešte z domu, hlavu bolo kde skloniť, tak už sme si len poriadili bicykle, keďže do roboty sme to mali dobrých 7 kilometrov…. pokračovanie nabudúce… už o 5 dní J

 

P.S 1:  Ak ťa tento článok zaujal a chcel by si aj ty vycestovať von, no tvoja angličtina nie je zrovna ideálna, tak je tu možnosť.

Vytvoril som online kurzy angličtiny vďaka ktorým sa angličtinu môžeš učiť z pohodlia domova. Viac info nájdeš tu.

P.S 2: Ak nechceš  zostať vyšokovaný z tej angličtiny tam vonku, tak vážne porozmýšľaj nad tým, že so svojou angličtinou budeš musieť niečo spraviť.

Ak si začiatočník, tak online videokurz Začíname spíkovať anglicky 1 je pre teba ako stvorený.

Ak si mierne pokročilý, objednaj si kurz  Začíname spíkovať anglicky 2. 

Ak si pokročilý v angličtine, tak online kurz Spíkujem anglicky PREMIUM je pre teba to pravé.

Ak ťa čaká maturita, tak skús Zmaturujem z angličtiny PREMIUM.