7 COOL TRIKOV

AKO SA NAUČIŤ ANGLICKY 4-krát rýchlejšie

Cítiš sa trápne, nervózne alebo hanblivo, keď rozprávaš anglicky? Štve ťa, že angličtinu si študoval roky, no stále nevieš poriadne rozprávať? Cítiš sa z toho frustrovaný?
Stiahni si ZDARMA E-BOOK: 7 COOL TRIKOV AKO SA NAUČIŤ ANGLICKY 4-krát rýchlejšie, a uvidíš, že hneď to bude oveľa ľahšie :-)

Aj Vy robíte týchto 7 hlúpych chýb pri učení sa angličtiny?

Dnes je ten správny deň. Urobil som rozhodnutie. Idem si zlepšiť svoju angličtinu. Cítim, že potrebujem zapracovať najmä na rozprávaní v angličtine. Ale ako nato? Máte pocit, že neustále robíte tieto chyby?

 1. Slovíčka sa učím prekladom
 2. Učím sa nepravidelne
 3. Učím sa nárazovo – tesne pred testom
 4. Biflím sa angličtinu
 5. Učím sa to ako básničku
 6. Nemám vytrvalosť
 7. Chýba mi trpezlivosť

 grow-faster

Toto je zoznam 7 najčastejších chýb v angličtine. Našli ste sa v tomto príbehu?  Ako sa vyhnúť týmto chybám? Čo urobiť ináč?

V prvom rade si treba uvedomiť, že angličtinu sa nenaučíte len tak za týždeň. Kto vám to sľubuje, tak buďte triezvi, aby postupom času u Vás nedošlo k sklamaniu. Angličtina je beh na dlhšie trate! U niektorých to môžu byť 3 mesiace, u niekoho aj zopár rokov. Záleží, či ste úplný začiatočník, alebo už stredne pokročilý. Záleží aj na tom, ako ste mentálne pripravený nato, že sa tú angličtinu naučíte. Veríte vôbec tomu, že sa ju naučíte? Vaša viera v úspech tu zohráva takisto veľkú úlohu!

Aby ste proces učenia angličtiny urýchlili, skúste TOTO:

 1. Pracujte na sebe pravidelne, učte sa AJ dennodenne aspoň 30 minút
 2. Majte sebadisciplínu
 3. Buďte vytrvalí a trpezliví
 4. Slovíčka si zapisujte do vyhradeného zošita – robte to nie prekladom, ale kombinácia preklad a pod to veta alebo viacero viet ako príklad v kontexte
 5. Slovíčka si prechádzajte anglickým opisom. Pomôže Vám k tomu výkladový slovník ako napr. Oxford Dictionary of English

oxford

 1. Vyhľadajte odborníka, učiteľa, ktorý Vám veci vysvetlí, aby nedošlo k tomu, že sa to naučíte ZLE (mnohokrát sa to stáva aj u výslovnosti)
 2. Veľa počúvajte – napr. BBC Radio na http://tunein.com/radio/BBC-Radio-1-988-s24939/

bbc

 1. Sledujte anglické programy Ako BBC alebo Euronews

euronews

 1. Púšťajte si videá na YOUTUBE v angličtine
 2. Nasimulujte si doma anglicky hovoriace prostredie – nech Vás AJ atakuje zo všetkých strán  🙂 

A na záver to najdôležitejšie: Buďte trpezliví! Bez ohľadu na to, aký veľký máte talent, alebo ako veľa úsilia ste do toho vložili, niektoré veci jednoducho potrebujú ČAS!!!

V prípade akýchkoľvek otázok ma kontaktujte cez kontaktný formulár alebo telefonicky na 0908 822 523.