7 COOL TRIKOV

AKO SA NAUČIŤ ANGLICKY 4-krát rýchlejšie

Cítiš sa trápne, nervózne alebo hanblivo, keď rozprávaš anglicky? Štve ťa, že angličtinu si študoval roky, no stále nevieš poriadne rozprávať? Cítiš sa z toho frustrovaný?
Stiahni si ZDARMA E-BOOK: 7 COOL TRIKOV AKO SA NAUČIŤ ANGLICKY 4-krát rýchlejšie, a uvidíš, že hneď to bude oveľa ľahšie :-)

Čo musíte vedieť pri výbere jazykového kurzu?

Ako si vybrať jazykovú školu, keď ceny za kurz sa pohybujú na približne rovnakej úrovni?

Ak chcete mať istotu, že kurz bude zodpovedať Vašim predstavám, tak si vyžiadajte ukážkovú hodinu a zájdite sa do školy pozrieť osobne. Doporučujem, aby ste kurz nevyberali iba podľa ceny, ale venovali svoju pozornosť aj kvalite lektora a počtu hodín v kurze.

Ako si vybrať jazykovú školu?

Univerzálny recept neexistuje, avšak určite odporúčam nevyberať kurz iba podľa ceny. Ináč sa cudzí jazyk nikdy nenaučíte! Treba si uvedomiť, že úroveň Vášho kurzu bude závisieť predovšetkým na kvalite lektora a ten pozná svoju cenu. O kvalite kurzu Vám najviac napovie osobná skúsenosť, preto sa skúste popýtať Vašich známych a priateľov, ktorí to už absolvovali.

vlajky

Na čo si treba pri cene dávať pozor?

Jednoznačne na počet hodín, ktoré za svoje peniaze dostanete. Určite narazíte na školy, ktoré ponúkajú semestrálne kurzy za skvelú cenu, avšak je to len 20 hodinový kurz. A tak Váš kurz skončí už niekedy po 2 mesiacoch.

Školy často sľubujú 8-10 študentov v skupine. Nie je to veľa?

Počet študentov na hodine jednoznačne ovplyvňuje intenzitu výučby. Najviac sa toho naučíte v individuálnom kurze, ktorý lektor ušije na mieru Vašim potrebám, prípadne v malej skupinke 2-5 študentov. Avšak aj kurz s 10 študentmi v skupine môže byť kvalitný, ak ho vedie skúsený lektor a všetci žiaci sú na rovnakej úrovni. Cena kurzu hraje pri rozhodovaní svoju úlohu, a preto skupiny s väčším počtom študentov majú tiež svoj zmysel. Všeobecne platí, že čím je v kurze menej študentov, tým je cena za hodinu výučby vyššia.

Podľa čoho si teda vybrať svoj kurz?

Určite si základné parametre – jazyk, intenzita výučby, miesto výučby, úroveň vašich znalostí – tú si určite podľa testov na internete alebo osobným pohovorom s lektorom.

vlajky2

Čo si treba všímať na ukážkovej hodine?

V prvom rade sa uistite, či lektor na ukážkovej hodine je tým lektorom, ktorý aj povedie kurz. Či miesto, kde sa ukážková hodina uskutočňuje je tým istým miestom aj pre výučbu. Sústreďte sa taktiež na to, ako Vám vyhovujú učebnice a štýl výučby.

Zlepšujú sa Slováci v oblasti jazykov?    

Všeobecne badať trend, že drvivá väčšina študentov sú začiatočníci. A to pritom sa cudzí jazyk učí už v 3.ročníku ZŠ. Z toho vyplýva, že kvalita výučby na jednotlivých školách je značne odlišná. Popoludňajším alebo víkendovým kurzom v jazykovej škole sa ale daný hendikep dá hravo dobehnúť, pretože bez dobrej angličtiny sa dnes dobré pracovné miesto hľadá len veľmi ťažko.   

 

V prípade ďalších otázok si pozrite sekciu časté otázky.

Určite Vám pomôžu aj referencie od našich študentov